Почеркознавчі дослідження по заявах від фізичних та юридичних осіб

Експертами Полтавського НДЕКЦ МВС України проводяться почеркознавчі дослідження по заявах від фізичних та юридичних осіб, у цивільних та господарських справах.

На практиці трапляються випадки підроблення підписів у заповітах, дорученнях, договорах дарування від імені вже померлих власників майна. У таких випадках висновки почеркознавчих досліджень стають чи не єдиним доказом та вирішують подальшу долю громадян.

В різних життєвих ситуаціях можуть виникнути питання стосовно вирішення достовірності підписів та записів у цінних паперах (векселях, акціях, приватизаційних паперах, сертифікатах), бухгалтерських документах (накладних, рахунках, тощо) або кредитних документах, що може бути встановлено експертами при проведенні почеркознавчого дослідження.

Головним завданням почеркознавчого дослідження є ідентифікація виконавця підпису, рукописного тексту і обмежених за обсягом рукописних записів (буквених та цифрових). Крім того, вирішуються і деякі не ідентифікаційні завдання (встановлення факту виконання рукопису в незвичних умовах або в незвичайному стані, навмисно зміненим почерком, з наслідуванням (імітацією) почерку іншої особи).

Отже, в ході почеркознавчого дослідження можна вирішити наступні питання:

  • Чи виконано рукописний текст (підпис) певною особою?
  • Чи виконані декілька рукописних текстів (підписи) однією особою?
  • Чи виконано рукописний текст (підпис) навмисно зміненим почерком?
  • Чи виконано рукописний текст (підписи) у незвичних умовах під впливом збиваючих факторів (природних, штучних)?
  • Чи виконаний підпис з навмисним викривленням ознак свого підпису (автопідлог)?
  • Чи виконаний підпис з наслідуванням підпису конкретної особи?

Більш детальну інформацію можна отримати за безкоштовною консультацією безпосередньо із експертами сектору почеркознавчих досліджень у приміщенні Полтавського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Полтава, пров. Рибальський, 8 або за телефоном +38(0532) 51-77-15.