Земельно-технічна експертиза

На базі Полтавського НДЕКЦ МВС проводяться земельно-технічні експертизи.

Ці види досліджень призначають у кримінальних провадженнях, цивільних, адміністративних справах та справах з господарського спору.

Судова земельно-технічна експертиза відноситься до інженерно-технічних видів експертиз і входить до десятки найбільш поширених та затребуваних видів судових експертиз в Україні.

Земельно-технічна експертиза являє собою досить трудомістке й складне у технічному плані дослідження яке проводиться судовими експертами із застосуванням точного і сучасного геодезичного обладнання.

Земельно-технічна експертиза може здійснюватися як за ухвалою суду, так і за заявою фізичних або юридичних осіб.

Проведення земельно-технічної експертизи допоможе розібратися в багатьох спірних земельних питаннях, таких як:

  • розділ земельної ділянки;
  • накладення державних актів;
  • самовільне зайняття земельної ділянки;
  • визначення площі земельних ділянок;
  • порядок користування земельними ділянками;

Головними завданнями земельно-технічної експертизи є:

– визначення фактичного землекористування земельними ділянками, а саме фізичних характеристик земельних ділянок (конфігурації, площі, промірів тощо);

– визначення відповідності фактичного розташування будівель, споруд та інших об’єктів відносно меж земельних ділянок їх розташуванню у відповідній технічній документації;

– визначення відповідності фактичного землекористування в частині порушення меж та накладання земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки;

– визначення можливості розподілу (порядку користування) земельними ділянками, розробка варіантів їх розподілу (порядку користування);

– визначення можливих варіантів підходу та проїзду до земельних ділянок, встановлення земельного сервітуту.

 Орієнтовний перелік вирішуваних питань:

1. Який фактичний порядок користування земельною ділянкою? Яка конфігурація, проміри та площа земельної ділянки, що перебуває у користуванні співвласника (співвласників)?

2. Чи відповідає фактичне розташування будівель, споруд та інших об’єктів відносно меж земельних ділянок технічній документації?

3. Чи є порушення меж (або накладання) земельних ділянок відповідно до правовстановлюючих документів та документації із землеустрою на ці земельні ділянки?

4. Чи є технічна можливість відповідно до вимог нормативно-правових актів розділити земельну ділянку (встановити порядок її користування) відповідно до часток співвласників (зазначити частки)?

5. Які варіанти розподілу земельної ділянки (порядку її користування) можливі відповідно до часток співвласників (зазначити частки) та вимог нормативно-правових актів?

6. Які варіанти технічно можливі для влаштування проїзду (проходу) на земельну ділянку?

7. Чи є технічна можливість встановлення земельного сервітуту на ділянці? Якщо так, то надати варіанти встановлення земельного сервітуту.

Усі вказані запитання на високому професійному рівні вирішуються експертами відділу будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Полтавського НДЕКЦ МВС.

При виникненні додаткових питань детальну інформацію можна отримати за безкоштовною консультацією безпосередньо у відділі будівельних, земельних досліджень та оціночної діяльності Полтавського НДЕКЦ МВС України за адресою: м. Полтава, пров. Рибальський, 8, або за телефоном +38(0532) 51-77-15.