Автотехнічна експертиза

Експерти Полтавського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України проводять об’єктивну незалежну інженерно-транспортну експертизу або дослідження за експертною спеціальністю 10.1 «Експертиза обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод», 10.2 «Експертиза технічного стану транспортних засобів», 10.3 «Дослідження деталей транстпортних засобів» та 10.4 «Транспортно-трасологічна експертиза».

Головними завданнями експертизи обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод (ДТП) є:

– встановлення механізму ДТП та її елементів: швидкості руху , гальмового та зупиночного шляхів та інших просторово-динамічних характеристик пригоди;                                        

– встановлення відповідності дій водія ТЗ у заданій дорожній ситуації технічним вимогам Правил дорожнього руху, а також встановлення причинно-наслідкового зв’язку між діями водія та ДТП.

Головними завданнями експертизи технічного стану транспортних засобів є:                                

-встановлення несправностей ТЗ, причин їх утворення та часу виникнення несправностей (до ДТП, внаслідок ДТП чи після ДТП);                                                                                                                                           

-визначення механізму впливу виявленої несправності на виникнення та розвиток ДТП.

Головним завданням експертизи дослідження деталей транспортних засобів є:                                          

-встановлення причини розгерметизації шини колеса ТЗ;

-встановлення часу виникнення пошкоджень шини колеса ТЗ.

Головним завданням транспортно-трасологічної експертизи є:

-визначення взаємного розташування ТЗ у момент їх контактування;

-визначення місця зіткнення ТЗ та місця наїзду на перешкоду (пішохода);

-розташування ТЗ відносно проїзної частини на момент контактування.

Платні послуги за проведення судової інженерно-транспортної експертизи або дослідження надаються за письмовою заявою фізичної або юридичної особи або за ухвалою (постановою) суду в цивільних, адміністративних та господарських справах.

Працівники відділу автотехнічних досліджень Полтавського НДЕКЦ МВС безкоштовно проконсультують Вас на предмет надання вихідних даних необхідних для проведення дослідження, а також допоможуть сформувати запитання, які потрібно поставити на вирішення судової експертизи або дослідження. У разі виникнення запитань щодо призначення судових експертиз та досліджень звертайтеся за номером телефону (0532) 51-77-15.